Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žiar okr. LMHľadať
 
 

Jednota dôchodcov na Slovensku

JDS-logo.jpgSenior je človek, ktorý občas vzdychá a niekedy je mrzutý, že ho bolia kosti, kĺby,  či srdce. A vtedy sme radi, že nie sme sami, ale  máme našu Jednotu dôchodcov. To nás inšpiruje k činnosti. Každý mesiac sa stretneme a podebatujeme, občas si zorganizujeme  prednášku. Vypočuli sme si napríklad zdravotnú prednášku , ktorú nám predniesla naša členka doktorka Tatianka Kubíčková, inokedy nás kpt. Anka Poljaková z policajného zboru  oboznámila, ako sa máme správať na prechodoch pre chodcov, alebo  v domácnosti, aby sme neboli okradnutí. Sem tam ideme na  zájazd, či na zábavu.   Zapájame sa do rôznych aktivít v obci, či ide o brigádnickú činnosť, alebo rôzne spoločenské stretnutia, kde napečieme a uvaríme. Na našich šiškách a kapustnici si môžu pochutnať ľudia napríklad počas Memoriálu Vladimíra Kováča, alebo na Deň detí v obci. Na pietnych spomienkach na výročie oslobodenia a SNP naše členky prispejú piesňou.  Niektoré z nás svoju šikovnosť v ručných prácach prezentujú na veľkonočných a vianočných tvorivých dielňach.

Pri jubileu našich členov nezabudneme povinšovať a potešiť malým darčekom. Vždy v júni si vyjdeme na niektorú chatu v našom okolí, kde pookrejeme na duši, zahráme sa, pohostíme sa dobrými koláčmi, ktoré napečú naše členky a ani obed, ktorí nám pripravia, nám dobrú náladu nepokazí. Pre zdravie naše členky spolu s miestnym spolkom SČK chodievajú  na športové vychádzky s paličkami.

Toho času je v našej organizácii 38 členov. Výbor pracuje v zložení: Evka Kováčová - predseda, členovia výboru: Božka Ambrózyová - podpredseda, Janka Jančová - pokladníčka, Vierka Jurášová, Jarka Červeňová a Tonka Spišáková.

Nech nás napĺňa pocit užitočnosti a radosti zo života, veď nikto nemiluje život väčšmi ako starý človek.

                                                                                   Výbor Jednoty dôchodcov Žiar                                                                                                      predseda Eva Kováčová 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Oznamy priamo do mobilu

Elektronické podania

Družobná obec Bzince pod Javorinou

webygroup
ÚvodÚvodná stránka