Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Žiar okr. LMHľadať
 
 

Rok 2012

Medzinárodné preteky horských záchranných služieb

Dňa 17.marca 2012 Horská služba na Slovensku, oblasť Západné Tatry juh z poverenia Rady HSnS a v spolupráci s Horskou záchrannou službou zorganizovala v Žiarskej doline ďalší, už VII. ročník Medzinárodných pretekov horských záchranných služieb.

Po minuloročných pretekoch, ktoré prebiehali v náročných poveternostných podmienkach tentokrát počasie organizátorom prialo a v nádhernom jarnom počasí si na trati zmerali sily zahraniční účastníci z Českej republiky, Poľska, ako aj domáci pretekári z Horskej záchrannej služby a Horskej služby na Slovensku. Celkovo sa pretekov zúčastnilo 23 dvojíc, ktoré si porovnali svoje sily a schopnosti v etape, pozostávajúcej z výstupu dolinou, ďalej z meraného úseku časovky, technickej časti - výstupu na mačkách so zaistením na fixnom lane a následného zjazdu do ústia Žiarskej doliny.

Preteky ďalej pokračovali druhou časťou v lyžiarskom areáli Dolinky meraným slalomom, ošetrením pacienta a jeho transportom na kanadských saniach. V cieli na záver pretekári preukázali vedomosti z oživovania pacienta bez vitálnych funkcií.

Pretekalo sa v 3 súťažných kategóriach, kategória A - súčet rokov dvojice do 80 rokov, kategória B do 100 rokov a kategória C, súčet rokov dvojice nad 100. Celkovým víťazom sa stala dvojica Milan Pisarčík HSnS Orava a Jaroslav Dudáš HZS Malá Fatra.

 

Ako minulý rok aj tento sa náš MS ČK zúčastnil na pretekoch a pri zvoze na saniach robila figurantku Veronika Kojšová a pri KPR asistovala Mária Kováčová.

 

 

                                                                                                                           - MK -


 

 

Deň detí

Deň detí Deň detí sa pre žiarske deti konal na Deň otcov. Ale myslím, že to ani de­ťom, ani rodičom vôbec nevadilo, lebo túto maličkú odchýlku mnohonásobne prevážila spokojnosť s počasím, ktoré práve v tento deň vládlo. A tak koneč­ne sa podarilo po viacerých rokoch snaženia urobiť pre deti cest ...
 

Mikuláš


 

Kurz prvej pomoci

V živote každého človeka sa aspoň raz naskytne situácia, keď sa stretne s nejakým úrazom, alebo so zdravotnými problémami svojich najbližších. Vtedy by sme mali vedieť poskytnúť postihnutému prvú pomoc. O poskytovaní laickej prvej pomoci nás môžu vyškoliť školitelia z Červeného kríža a takýto kurz m ...
 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Oznamy priamo do mobilu

Elektronické podania

Družobná obec Bzince pod Javorinou

webygroup
ÚvodÚvodná stránka