Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Voľby do OSO 2018 - doplňujúce voľby

Dôležité termíny pre doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí

Za účelom informovania verejnosti uvádzame lehoty dôležité pre vykonanie doplňujúcich volieb do orgánov samosprávy obcí, v ktorých sa dňa 13.4.2019 bude voliť chýbajúci jeden poslanec obecného zastupiteľstva:

Podanie kandidátnych listín – podávajú politické strany a nezávislí kandidáti -  12. 2. 2019.

Delegovanie jedného člena a jedného náhradníka do miestnej volebnej komisie  –  12. 2. 2019.

Registrácia kandidátov na poslanca obecného zastupiteľstva – vykonáva miestna
volebná komisia - 27. 2. 2019.

Delegovanie jedného člena a jedného náhradníka do okrskovej volebnej komisie pri voľbách do obecného zastupiteľstva - 14. 3. 2019

Uverejnenie zoznamu zaregistrovaných kandidátov – uverejní obec do  19. 3. 2019.

Miestna volebná komisia a okrsková volebná komisia  v okrsku č. 3 budú fungovať v zložení rovnakom ako pri voľbách konaných 10.11.2018. Do miestnej volebnej komisie a okrskovej volebnej komisie môžu delegovať jedného kandidáta politické strany, ktoré pri riadnych voľbách nemali v komisii  zastúpenie a podávajú v doplňujúcich voľbách kandidátnu listinu na poslanca.

Voľby do OSO 2019

Výsledky volieb do orgánov samosprávy obcí (nové voľby) 13.4.2019Vytlačiť

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva v ŽiariVytlačiť

Informácia o spracúvaní osobných údajov pre voličovVytlačiť